Novinky

Sedmokráska obyčajná (Bellis perennis) - Daisy

 Po púpave lekárskej (Taraxacum officinale), som sa rozhodol pridať sedmokrásku obyčajnú (Bellis perennis). Hovorí sa, že akonáhle začnú sedmokrásky pučať, prichádza jar. Hoci je táto kvetinka nenápadná, má svoju moc. Voľakedy  ľudia verili, že nosí šťastie. Musíte ju však zbierať na  Jána medzi dvanástou a trinástou hodinou, kedy je slnko najvyššie.

   

Púpava lekárska (Taraxacum officinale) - Dandelion

 Konečne tu nebude pohľad na zimnú náladovku. Na začiatku jari som uvažoval, čo nafotiť.
Väčšinu na jar fotím Poniklec prostredný (Pulsatilla subslavica) alebo iné kvetiny. Túto jar som to zmenil. Oslovila ma jedna kráska v žltom šate. Tak mi dovoľte ju predstaviť. Mlieko roniaca krásavica, Púpava lekárska (Taraxacum officinale) - Dandelion. Jedna z mála rastlín, ktorá je jedlá a celá liečivá.
A tu sú fotky z jej pózovania.

 

                          

Zimná nálada - Winter mood

 Maliar Josef Lada by mal dosť problémov namaľovať zasneženú krajinu ako ju poznám z jeho tvorby. Zima sa ukáže na chvíľu  a hneď odíde. Deň pred Silvestrom sa mi podarilo aspoň trochu zachytiť zimnú atmosféru. Pomali to bude vzácnosť

                                        

 Aby tu neboli len zasnežené stromy, vkladám aj fotky Borovice horskej čiže kosodreviny (Pinus mugo), Smrekovca opadavého (Larix decidua) a Duglasky tisolistej (Pseudotsuga menziesii).

  

PF 2018, prianie na LovFoto.sk

                     

 Blíži sa koniec roka 2017 a tak je pomaly na čase poďakovať sa Vám všetkým návštevníkom za priazeň prejavenú v tomto roku, dúfam, že aj v nezadržateľne sa blížiacom roku 2018 budete mať dôvod a chuť sa na moje stránky vracať.

Kalendár 2018

 Už je to tak, vznikol kalendár. Práca s ním bola zdĺhavá, ale čo by som neurobil pre potechu vašich očí, že? Je zameraný na detail.

 Závesný mesačný kalendár formátu A3 s menami a sviatkami. Samozrejme nechýbajú ani fotky a výroky osobností.

 Ako vypadá si môžete pozrieť tu.

Záznamy: 21 - 30 zo 57

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>