Novinky

Čajka sivá (Larus canus) - Common gull

 Čajka sivá patrí medzi stredne veľké vtáky. Najpočetnejšie sa vyskytuje v Európe, kde žije viac než jedna polovica svetovej populácie. Počas ťahu sa môže vyskytnúť na celom území Slovenska. Krídla sú zvrchu sivé s čierno-bielymi špičkami. Má úzky žltý zobák. Tento druh sa na zimu presúva južnejšie od svojich hniezd, u nás zimuje pravidelne. Patrí medzi všežravce.

   

PF 2017, prianie na LovFoto.sk

Všetkým návštevníkom prajem príjemné prežitie vianočných sviatkov a šťastný Nový rok 2017.
 

Nástenný kalendár "Prírodné krásy v okolí Žiliny 2017"

 Svetlo sveta uzrel môj kalendár rozmeru A3 s fotkami prírody z okolia Žiliny. Tlač som tento rok zveril firme Elumi z Liptovského Mikuláša. Ako vypadá si môžete pozrieť tu.

Na pamiatku mojej mamy

      

Smútok sa rozptýli s východom slnka. Je ako hmla.

                                                  (Ernest Hemingway)

 

 Smrť blízkeho je asi ta najhoršia vec čo sa môže človeku stať. Ešte horšie je, keď toho človeka máte radi. Všetci okolo Vás hovoria, že čas všetko zahojí, ale nie je to úplne tak, nikdy to neprebolí. Táto fotka je na pamiatku mojej mamy, ktorá tak náhle odišla z tohto sveta. 

Kvety z lesov a lúk Malej Fatry - Flowers from the forests and meadows of Malá Fatra

 Začneme asi našimi kráskami lúk orchideami. Hoci sú menšie ako ich tropické kolegyne, v kráse za nimi rozhodne nezaostávajú. Naše majú väčšinou menšie kvety, keď sa však lepšie prizrieme, zistíme, že sú rovnako krásne. Sú veľmi citlivé na zmeny prostredia a patria medzi najohrozenejšie druhy rastlín. Viac->

Ruža galská (Rosa gallica) - Gallic rose

sa využívala vo voňavkárstve . Viac-> 

Záznamy: 31 - 40 zo 57

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>