Novinky

Magické rána - Magical mornings

 Skoro ráno. Väčšina ľudí ešte spí a ja na bicykli vyrážam na fotolov. Teraz je objektom vychádzajúce slnko. Ak ste dosť pozorný, spomeniete si na článok: Vodné dielo Žilina alebo keď maľuje príroda. Tento bude jeho voľným pokračovaním. Viac-> 

Poslovia jari - Messengers of spring

 Sotva niekde vystrčia svoje kvietky snežienky, bledule či prvosienky, hneď sú toho plné noviny. Keď však rozkvitne veternica, záružlie, kyslička alebo taký drieň, tak sa to berie ako samozrejmosť. Pritom majú svoje čaro. Viac-> 

Babôčka zubatokrídla (Polygonia c-album) - Comma butterfly

Babôčky vídame od skorej jari až do neskorej jesene. Babôčka zubatokrídla (Polygonia c-album) - Comma butterfly má u nás dve generácie. Jedince, ktoré prezimujú, nakladú na jar vajíčka. Na spodnej strane krídel má kresbu v tvare písmena C. Podarilo sa mi ju odfotiť na Vŕbe rakytovej (Salix caprea) - Goat willow.

Prvé jarné kvety a niečo navyše. - The first spring flowers and a little extra.

 Zima sa strieda s jarou a jar so zimou a v tomto super počasí rastú prvé jarné kvety. Tohto roku sa mi za dramatických podmienok síce podarilo nafotiť len Bleduľu jarnú (Leucojum vernum) - Spring snowflake a aj to iba jednu fotku. Našiel som z roku 2011 nafotený šafran tak ho pridám teraz. Jedná sa o: Šafran heuffelov (Crocus heuffelianus) - Heuffel's Crocus a Šafran jarný (Crocus vernus) - Spring Crocus. Oba šafrany, pre niekoho krókusy sú nafotené v Západných Tatrách. Sú podobné  Jesienke obyčajnej (Colchicum autumnale - Autumn Crocus pritom sa jedná o rozdielne rastliny. Pri fotení šafranu ma pozorne sledovala Jašterica krátkohlavá (Lacerta agilis) - Sand Lizard. Dovolil som si samozrejme s jej súhlasom spraviť jeden portrétik.

PF 2016, prianie na LovFoto.sk

 Tak sa nám zase blíži nový rok. Nemôžem si pomôcť, ale práve končiaci rok ubehol hrozivo rýchlo. Preto by som veľmi rád všetkým návštevníkom stránok lovfoto.sk zaželal príjemné prežitie posledných hodín tohto roku a čo najviac pohody v roku 2016.

 Nech sa splní všetko, v čo tajne dúfate. Prajem vám pevné zdravie, aby ste si mohli užiť každú chvíľu tým, čo vás baví.

 

Záznamy: 41 - 50 zo 57

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>