Magické rána - Magical mornings

23.05.2016 10:39

 Skoro ráno. Väčšina ľudí ešte spí a ja na bicykli vyrážam na fotolov. Teraz je objektom vychádzajúce slnko. Ak ste dosť pozorný, spomeniete si na článok: Vodné dielo Žilina alebo keď maľuje príroda. Tento bude jeho voľným pokračovaním.

 

 Prvý výlet. Niekde medzi Rosinou a Lietavskou Lúčkou. Slnko ešte nevidieť, ale už sfarbuje oblohu. Mám ho za chrbtom a mne sa naskytuje neskutočný obraz.

      

 Čím slnko stúpa vyššie presúvam sa smerom domov. Odfotím si ešte stromy, napadne mi. A tu slnko rozohrá ďalšie svoje predstavenie.

      

 

 Druhý výlet sa odohráva nad Rosinou. V noci trochu popršalo a ráno bola prízemná hmla. Do toho všetkého opäť vychádzajúce slnko, ktoré navodilo tu správnu magickú atmosféru.

      

      

 

 Tretí výlet. Strečno. Tmavomodrá obloha sa mení na červenajúcu. Začína sa brieždiť. Vodná hladina Váhu je pokojná ako zrkadlo, odparuje sa. Jednoducho krása.

      

 

 Štvrtý výlet a zatiaľ posledný. Pofukuje vetrík, oblaky brázdia oblohu a ja si to namierim k priehrade. Tá opäť nesklamala. Hľadám nové výhľady, nechcem sa opakovať. A výsledok nenechal na seba dlho čakať.

             

 

 Zo všetkých ranných fotovýletov sa vraciam plný spomienok s úsmevom na tvári.